پرستار همراه الف
پرستار همراه الف
فهرست خدمات

پرستار همراه الف

آَشنایی با مسئولیت های پرستار کودک در منزل

زمان مطالعه: 5 دقیقه
Rate this post

معمولا جستجو برای یافتن یک پرستار کودک حرفه ایBabysitting Responsibilities  ، برای بسیاری از والدین امری چالش برانگیز و نگران کننده است. قطعا والدین برای انتخاب پرستار مورد نظر خود استانداردهایی را در خصوص مسئولیت های پرستار کودک در منزل در نظر دارند که به دنبال یافتن این ویژگی ها هستند. بنابراین پرستار کودک در منزل وظایف و مسئولیت هایی برعهده دارد که باید برای انجام این وظایف از تسلط و مهارت قابل قبولی برخوردار باشد.

با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله با مهم ترین مسئولیت های پرستار کودک در منزل آشنا خواهید شد:

سرگرمی کودک درمنزل

 

کمک به تکالیف مدرسه

کمک به انجام تکالیف مدرسه به معنای انجام تکالیف به جای کودک نیست و پرستار کودک به خوبی از این موضوع آگاه است.

اصولا تکالیف خانه برای افزایش درک و یادگیری کودک از آنچه در مدرسه آموخته است ارائه می شود و انجام مستقلانه این تکالیف نقش مهمی در رشد توانایی های حل مسئله، مدیریت زمان و خودکفایی کودک دارد.

در این شرایط مسئولیت پرستار کودک شامل موارد زیر است

  •  پیروی از یک برنامه روتین برای انجام تکالیف
  • در نظر گرفتن زمان استراحت پس از مدرسه
  • در نظر گرفتن سن کودک برای همراهی در انجام تکالیف
  • عدم دخالت مستقیم در انجام تکالیف
  • ایجاد عادات مطالعه
  • کاهش عوامل منحرف کننده تمرکز کودک
  • شناسایی بهترین روش مطالعه کودک
  • تقویت انگیره کودک با در نظر گرفتن پاداش های متناسب
  • مشورت با والدین و معلم در مورد نقاط قوت و ضعف کودک

 

آموزش انظباط به کودک

آموزش نظم و انضباط در درجه اول به عهده والدین است، اما زمانی که والدین در ساعاتی از روز از فرزند خود دور باشند این مسئولیت  بر دوش پرستار کودک قرار می گیرد.

در این شرایط لازم است که پرستار با استراتژی انضباطی ترجیحی خانواده آشنا شود و تا جایی که می تواند از این قواعد پیروی کند، بنابراین کودک در یادگیری اصول انظباطی دچار دوگانگی نخواهد شد.

برای مثال، ممکن است خانواده برای تنبیه کودک، استفاده از اسباب بازی مورد علاقه او را برای مدت خاصی ممنوع کند در این شرایط بهترین گزینه پرستار برای جلوگیری از رفتار نادرست، پیروی از همین قانون است.

ذکر این نکته ضروری است که سرزنش یا فریاد زدن بر سر کودک تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست و هرگز و هرگز نباید برای تنبیه، کودک را مورد ضرب و شتم فیزیکی قرار داد.

یک پرستار کودک حرفه ای برای حل تعارض از شیوه ای امن، آرام و مهربانانه استفاده می کند و اگر در مورد موضوعی دچار تردید شود حتما این موضوع را با والدین در میان می گذارد.

تامین ایمنی کودک

از بین تمام مهارت ها و مسئولیت های پرستار کودک، ایمنی کودک باید در اولویت قرار گیرد. والدین همیشه نگران امنیت فرزند خود هستند، بنابراین اطمینان از این که فرزند خود را به فرد قابل اعتمادی سپرده اند که در داخل و خارج از منزل از کودک محافظت می کند اهمیت زیادی دارد.

به عنوان مثال پرستار کودک باید مواظب اشیایی باشد که هم در خانه و هم در زمین بازی ممکن است به کودک آسیب برسانند. اسباب‌بازی‌ها باید بعد از زمان بازی کاملا مرتب در جای  خود چیده شوند تا از هر گونه حادثه جلوگیری شود. از سویی دیگر پرستار کودک باید از کودک تحت مراقبت خود، در برابر تعامل با افراد غریبه یا تماس با هر نوع موقعیت خطرساز محافظت کند.

انجام امور منزل

یکی از مهم ترین مسئولیت های پرستار کودک انجام امور سبک منزل است. به عنوان نمونه جارو و گردگیری اتاق کودک یا شستشوی ظروف برای حفظ بهداشت و نظافت کودک ضروری است.

بنابراین از پرستار کودک این انتظار می رود که همیشه خانه را به صورت کاملا مرتب ترک کند و کمی از بار مسئولیت والدین در خصوص امور منزل را کاهش دهد.

برخی از والدین ممکن است از پرستار کودک درخواست کنند که در مواقعی که کودک خواب است، پرستار برخی دیگر از کارهای منزل مانند خرید یا نظافت سایر اتاق های منزل را انجام دهد.

در این شرایط لازم است دستمزد پرستار براساس مسئولیت های پرستار کودک در منزل که به او محول شده افزایش پیدا کرده و در هنگام پرداخت دستمزد مورد محاسبه قرار گیرد.

وظایف پرستار کودک در منزل

تسلط بر کمک های اولیه

تسلط پرستار کودک به کمک های اولیه یکی از مهم ترین مسئولیت های پرستار کودک در منزل است زیرا در این شرایط والدین در هنگام تنها گذاشتن کودک با پرستار احساس آرامش و امنیت خاطر بیشتری را تجربه خواهندکرد.

بنابراین دریافت مدرک کمک های اولیه از یک مرکز معتبر و رسمی مهم ترین گام برای موفقیت در عرصه پرستاری از کودکان است.

لازم است والدین با اطلاع رسانی کافی در مورد سوابق پزشکی کودک به پرستار در کسب آمادگی بیشتر در مواقع اورژانسی کمک کنند.

 

سرگرم کردن کودک

یکی دیگر از مسئولیت های پرستار کودک در منزل، سرگرم کردن کودک با فعالیت های سرگرم کننده و  آموزشی است.

توانایی و مهارت پرستار کودک برای سرگرم کردن کودک در داخل و خارج از منزل نقش بسزایی در رشد خلاقیت های ذهنی و روانی کودک دارد.

آشنایی پرستار به بازی های مناسب برای گروه های سنی مختلف کودکان امری ضروری است زیرا کودکان از طریق بازی با مهارت های اصلی زندگی آشنا می شود.

از سویی دیگر، این تعاملات و فعالیت های سازنده سبب ایجاد پیوند دوستانه تری بین پرستار و کودک می شود و احتمال همکاری کودک با پرستار افزایش پیدا می کند.

مسئولیت های پرستار کودک

رسیدگی به تغذیه کودک

تهیه مواد غذایی سالم و آشپزی برای کودک یکی از مهم ترین مسئولیت های پرستار کودک است

بنابراین آشنایی به مهارت های اولیه آشپزی برای یک پرستار حرفه ای ضروری است. برنامه غذایی کودکان معمولا توسط والدین به پرستار کودک اعلام می شود و مواردی مانند آلرژی و سلایق غذایی کودک در این برنامه لحاظ می شود.

پرستار کودک ملزم به رعایت برنامه پیشنهادی والدین است و در صورت نیاز به اعمال هرگونه تغییر باید با والدین مشورت کند.

یک پرستار کودک حرفه ای از علایم گرسنگی و سیری کودک آگاه است و با در نظر گرفتن این علایم نسبت به تغذیه کودک در زمان های مناسب اقدام می کند.

از سویی دیگر تسلط پرستار به ایمنی و سلامت مواد غذایی برای پیشگیری از مسمومیت و  کمک های اولیه برای پیشگیری از  خفگی کودک جزو مهم ترین مسئولیت های پرستار کودک در منزل است.

مرکز پرستاری پرستار همراه الف با برخورداری از کادر پرستار حرفه ای و مجرب آماده ارائه خدمات شبانه روزی به همشهریان گرامی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات این مرکز با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.