پرستار همراه الف
پرستار همراه الف
فهرست خدمات

پرستار همراه الف

مزایای استخدام پرستار برای نگهداری از سالمند در منزل

زمان مطالعه: 5 دقیقه

استخدام پرستار سالمند در منزل Elderly caregivers یکی از بهترین روش های پرستاری با کیفیت از سالمندان تنها یا بیمار است. بسیاری از سالمندان با بالا رفتن سن به دلیل ابتلا به بیماری‌های مزمن و ناتوان‌کننده، امکان ادامه زندگی مستقل را از دست می‌دهند. در فرهنگ غنی کشور ما، سالمندان از احترام زیادی در نزد خانواده برخوردار هستند و معمولاً اطرافیان سالمند با عشق و احترام فراوان، مسئولیت نگهداری از این عزیزان را می‌پذیرند. اما گاهی اوقات وجود موانعی از قبیل مسئولیت فرزندان خردسال، فاصله مکانی، مشغله‌های شغلی یا تحصیلی، سبب عدم امکان حضور مداوم اعضای خانواده در کنار سالمند می‌شود.

پرستار سالمند در منزل

از سویی دیگر برخی سالمندان ممکن است به مراقبت‌های تخصصی و بالینی پیشرفته نیاز داشته باشند که تنها یک فرد متخصص، امکان ارائه این خدمات را دارد. در این شرایط ممکن است اطرافیان سالمند تصمیم به انتقال سالمند به منزل خویشاوندان یا سرای سالمندان بگیرند. اگرچه ممکن است این تصمیم در ابتدا منطقی به نظر برسد، اما با آسیب های عاطفی جبران ناپذیری همراه خواهد بود. تحمل فضایی بیگانه برای سالمندی که سال های عمر خود را در منزل شخصی خود گذرانده، امری طاقت فرسا و نگران کننده است.

با توجه به این که  سالمندان در منزل شخصی خود، بیشتر از هر مکان دیگری احساس آرامش و امنیت دارند، انتقال این افراد به منزل بستگان یا سرای سالمندان  سبب ایجاد مشکلات عاطفی شدیدی برای سالمند می شود. در این شرایط استخدام پرستار برای نگهداری از سالمند در منزل، بهترین گزینه برای اطمینان از سلامت و امنیت سالمند است. در این مقاله با انواع روش های استخدام پرستار برای نگهداری از سالمند و مسئولیت های پرستار سالمند در منزل آشنا خواهید شد.

آشنایی با روش های استخدام پرستار سالمند در منزل

معمولا خانواده ها برای یافتن پرستار سالمند از دو روش اصلی استفاده می کنند.

 • روش شخصی
 • روش استفاده از خدمات مراکز ارائه کننده خدمات پرستاری در منزل 

در روش اول، اعضای خانواده سالمند براساس نیازهای موجود شخصا نسبت به یافتن پرستار سالمند اقدام می کنند. معمولا خانواده ها  برای یافتن پرستار سالمند از روش هایی مانند پرس و جو از آشنایان، تحقیق در آکهی های روزنامه یا وب سایت های کاریابی استفاده می شود. استخدام شخصی پرستار سالمند با معایب زیادی همراه است از جمله:

 • عدم امکان دسترسی به سوابق شغلی پرستار
 • عدم وجود چارچوب مشخص برای تعیین حقوق پرستار
 • عدم وجود جایگزین در صورت ترک کار پرستار
 • عدم وجود واحد نظارت کننده برعملکرد پرستار
 • امکان ترک کار ناگهانی پرستار و عدم وجود جایگزین

در روش دوم، اعضای خانواده سالمند با مراکز معتبر و مجرب ارائه کننده خدمات پرستاری در منزل تماس حاصل کرده و نسبت به اعزام پرستار مورد نظر خود اقدام می کنند. این روش محاسن فراوانی دارد که مهم ترین آن شامل موارد زیر است:

 •  انعقاد قرارداد رسمی و قانونی بین پرستار و کارفرما
 • نظارت و بررسی منظم بر فعالیت های پرستار
 • دسترسی کامل به سوابق شغلی، تحصیلی، هویتی پرستار
 • دریافت تضمین های مالی
 • ارائه گواهی عدم سوسابقه
 • ارائه گواهی عدم اعتیاد
 • تعیین دستمزد سالمند در چارچوب تعرفه های قانونی
 • امکان اعزام جایگزین در صورت ترک کار پرستار

برهمین اساس، استفاده از روش دوم برای استخدام پرستار سالمند در منزل، از امنیت و  اعتماد بیشتری برخوردار است. مرکز پرستاری پرستار همراه الف یکی از معتبرترین مراکز ارائه خدمات پرستاری و درمانی در منزل است که آمادگی دارد به صورت شبانه روزی به همشهریان گرامی خدمت رسانی کند.

پرستار سالمندان

مهم ترین وظایف پرستار سالمند درمنزل

وظایف پرستار سالمند درمنزل از طیف وسیعی برخوردار است و براساس شرایط سالمند و نوع پرستار متفاوت خواهد بود. در ادامه فهرستی از مهم ترین وظایف پرستار سالمند در منزل بیان شده است:

– مصاحبت و حمایت عاطفی از سالمند

ایجاد روتین و برنامه روزانه
– مدیریت بر مصرف داروها
– انجام امور سبک خانه داری
– کمک به استحمام و استفاده از دستشویی
– حفظ نظافت شخصی سالمند
– تهیه وعده های غذایی سالم و متنوع
– ارائه مراقبت های بهداشتی و درمانی
– کمک به راه رفتن و تحرک سالمند
– انتقال و جابه جایی سالمند با ماشین، ویلچر و …
– هماهنگی برای ویزیت های پزشکی
– تهیه برنامه مراقبت شخصی براساس نیازهای سالمند
– ارائه گزارش منظم به خانواده و پزشک معالج سالمند

عموما وظایف پرستار سالمند براساس نیازهای منحصر به فرد هر سالمند تعیین می شود و ممکن است علاوه برموارد فوق، شامل موارد دیگری باشد.

ویژگی های پرستار سالمند ایده آل

در مواردی که سالمند مبتلا به مشکلات حرکتی دچار اضافه وزن یا عدم کنترل ادرار باشد، لازم است پرستار برای تعویض پوشک سالمند، کمک به راه رفتن یا استحمام از توانایی و قدرت فیزیکی کافی برای تحمل وزن سالمند برخوردار باشد. سایر ویژگی های پرستار سالمند که باید در هنگام استخدام مورد توجه قرار گیرد شامل موارد زیر است:

 • برخورداری از مهارت های ارتباطی و شنیداری
 • تحصیلات مرتبط و سابقه کار
 • همدلی و شفقت
 • انگیزه و صبر
 • نکته سنجی و توجه به جزئیات
 • مدیریت زمان و سازماندهی امور روزمره
 • مسئولیت پذیری
 • امانت داری و حفظ حریم سالمند

پرستاری از سالمند مسئولیتی پرچالش و سنگین است و تنها افرادی در این عرصه موفق خواهند شد که از علاقه و اشتیاق کافی برای خدمت به سالمندان برخوردار باشند.

پرستار سالمند در خانه

مزایای استخدام پرستار سالمند از مرکز پرستاری پرستار همراه الف

مرکز پرستار همراه الف با کسب مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح و همکاری کادر مجرب و متخصص، یکی از موفق ترین مراکز ارائه کننده خدمات پرستاری در منزل است. استفاده از خدمات متنوع این مرکز، سبب کاهش بار مسوولیت اعضای خانواده در مراقبت از سالمند می شود و فرصتی برای استراحت و رسیدگی به امور شخصی را فراهم می کند. معمولا افراد سالمند برای پذیرش پرستار غربیه در کنار خود احساس ناراحتی کرده و از پدیرش پرستار سرباز می زنند، اما مراقبین دلسوز و قابل اعتماد این مرکز با کسب تجارب ارزشمند و سال ها خدمات صادقانه به سالمندان گرامی، از تخصص کافی برای جلب اعتماد و رفع  نیازهای سالمندان برخوردار هستند.

مراحل استخدام پرستار سالمند از مرکز پرستاری همراه الف

استخدم پرستار سالمند از مرکز پرستاری پرستار همراه الف، در چند مرحله ساده انجام می شود:

۱٫ ارتباط با مرکز از طریق تکمیل فرم موجود در وب سایت یا تماس تلفنی
۲٫ دریافت مشاوره از کارشناسان
۳٫ اعزام پرستار سالمند براساس نیازهای سالمند
۴٫ مصاحبه کارفرما با پرستار
۵٫ اعلام موافقت طرفین برای عقد قرار داد( یا رد پرستار و درخواست اعزام پرستار جایگزین)
۶٫ امضای قرار داد رسمی توسط طرفین
۷٫ شروع رسمی کار پرستار

لازم به ذکر است که تیم نظارت در این مرکز، به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات مشتریان گرامی خواهد بود. کلیه خدمات این مرکز به صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته قابل دسترسی است بنابراین اگر برای مراقبت از سالمند عزیز خود به کمک نیاز دارید، همین امروز با شرکت پرستاری پرستار همراه الف تماس حاصل فرمایید و از خدمات با کیفیت این مرکز بهره مند شوید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *