پرستار همراه الف
پرستار همراه الف
فهرست خدمات

پرستار همراه الف

مهم ترین مدارک پرستار کودک برای استخدام

زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر تصمیم دارید که به عنوان یک پرستار کودک child caregivers مشغول به کار شوید به مدارک ویژه‌ای نیاز خواهید داشت که ارائه آنها در هنگام مصاحبه شغلی و استخدام ضروری است. از سویی دیگر یکی از سؤالات والدین در هنگام استخدام پرستار این است که مهم ترین مدارک پرستار کودک شامل چه مواردی می‌شوند. برای یافتن پاسخ این سؤال تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کارت واکسیناسیون مدارک پرستار کودک

کارت واکسیناسیون

به تزریق آنتی‌بادی یا آنتی‌ژن به فرد برای پیشگیری از عفونت و یا کاهش احتمال بیماری‌های ویروسی و باکتریایی واکسیناسیون یا ایمن سازی گفته می‌شود. کارت واکسیناسیون یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای استخدام پرستار کودک در سرتاسر جهان است.

پس از شیوع ویروس کرونا برای کلیه افرادی که تحت تزریق واکسن کرونا قرار گرفتند این کارت صادر شده است. پرستار کودک با ارائه کارت واکسیناسیون این اعتماد و اطمینان را به وجود می‌آورد که از جانب او مشکلی برای سلامت کودک پیش نخواهد آمد.

گواهی‌نامه رانندگی

یکی از مهارت‌های پرستار کودک که ممکن است برای برخی از والدین مهم باشد توانایی رانندگی ایمن و حرفه‌ای است. بی شک پرستاری که امکان ارائه گواهینامه رانندگی را در میان مدارک پرستار کودک داشته باشد شانس بیشتری برای موفقیت در موقعیت‌های شغلی فوق را خواهد داشت. رساندن کودک به مدرسه و برگرداندن او یکی از مسئولیت‌های روتین پرستارانی است که قادر به رانندگی هستند.

مدارک هویتی

یکی از ابتدایی‌ترین مدارک مورد نیاز برای استخدام پرستار کودک مدارک هویتی فرد مورد نظر است. ارائه مدارکی مانند کارت ملی و شناسنامه برای احراز هویت پرستار امری ضروری است. البته ممکن است گاهی اوقات از گواهینامه رانندگی، کارت پایان خدمت یا گذرنامه نیز به عنوان مدارک هویتی استفاده شود.

مدارک پرستار کودک و کمک های اولیه

گواهی عدم سوپیشینه

این گواهی‌نامه به منزله عدم سابقه محکومیت قضایی و جرائم کیفری پرستار مورد نظر است. دریافت این گواهی نامه از طریق معرفی پرستار از سوی مرکز ارائه کننده خدمات پرستاری به دفاتر قضایی یا به صورت شخصی قابل انجام است.

ارائه این مدرک تأثیر مثبتی بر دیدگاه والدین به پرستار کودک دارد و سبب القاء احساس امنیت و آرامش به آنها می‌شود. کلیه کادر مرکز پرستاری همراه الف برای استخدام در این مرکز ملزم به ارائه گواهی عدم سوپیشینه هستند.

آزمایش عدم اعتیاد

اعتیاد این بلای خانمان سوز در جامعه وجود دارد و ممکن است هر فردی را در هر موقعیتی در دام خود گرفتار کند. برای اطمینان از سلامت پرستار کودکی که برای مراقبت از فرزند عزیزتان استخدام می کنید یک میانبر وجود دارد و آن هم درخواست گواهی عدم اعتیاد است.
این گواهی نشان دهنده این است که پرستار مورد نظر به هیچ نوع از مواد مخدر اعتیاد ندارد. برای دریافت این گواهی نامه لازم است پرستار کودک از سوی موسسه خدمات پرستاری به آزمایشگاه‌های مجاز معرفی شود.

ارائه این مدرک یکی از الزامات استخدام پرستار کودک در موسسه پرستار همراه الف است. بدیهی است که این نوع از مدارک پرستار کودک باید به صورت دوره‌ای تکرار و تمدید شود تا پرستار امکان اعزام و حضور در موقعیت‌های شغلی مورد نظر را پیدا کند.

مدارک تأیید کننده سوابق شغلی

امکان ارائه سوابق شغلی یکی از مهم‌ترین مدارک پرستار کودک باتجربه است، زیرا به واسطه ارائه این سوابق کارفرما از تجارب ارزشمند پرستار مطلع خواهد شد. غالباً والدین از این فرزند دلبند خود را به یک پرستار باتجربه تنها بگذارند احساس بهتری خواهند داشت. پرستاران با تجربه با جمع آوری سوابق خود پیش از حضور در مصاحبه از آمادگی کافی برای ارائه این مدارک برخوردار خواهند بود.

کارگاه ارتقا مدارک پرستار کودک

گواهی شرکت در کارگاه‌های مهارتی

بی‌شک پرستاران کودک نیز مثل هر شغل دیگری باید به صورت منظم، نسبت بروز رسانی اطلاعات خود در حوزه مراقبت از کودکان اقدام کنند. یکی از بهترین روش‌های ارتقا دانش پرستار کودک در کنار مطالعات شخصی، حضور در کارگاه‌های مهارتی مرتبط با این رشته است.

به عنوان مثال پرستاری کودکی که امکان ارائه «گواهی نامه آموزش مهارت‌های اجتماعی به کودکان» را دارا باشد در تصدی مشاغل مربوطه از همکاران خود موفق‌تر خواهد بود.

مدرک تحصیلی مرتبط

مدرک دیپلم حداقل تحصیلات قابل قبول برای پرستار کودک است. با این که تجربه و علاقه به شغل پرستاری کودک اولین گزینه برای موفقیت در این شغل است اما تحقیقات نشان داده است که پرستاران کودکی که در کنار تجربه، از مدارک تحصیلی مرتبط با حوزه کودکان برخوردار هستند، در مواقع اورژانس عکس‌العمل مناسب‌تری از خود نشان می‌دهند.

مدرک کودکیاری و مدرک مربی مهدکودک جزو بهترین مدارک پرستار کودک برای موفقیت در این رشته کاری است. از سویی دیگر دارندگان مدارک پرستاری و روانشناسی کودک نیز شانس زیادی برای موفقیت در شغل پرستاری کودک در منزل دارند.

گواهی کمک‌های اولیه

پرستار کودک ممکن است در حین مراقبت از کودک در داخل یا خارج منزل به موقعیت‌های سختی روبرو شود.
بروز بریدگی، خراشیدگی، سوختگی و کبودی از جمله مشکلات شایعی است که همواره سلامت کودکان را تهدید می‌کند.
بنابراین لازم است که پرستار کودک از دانش و مهارت کافی برای ارائه کمک‌های اولیه در شرایط اورژانسی برخوردار باشد. خوشبختانه دوره‌های امداد و کمک‌های اولیه تحت نظر وزارت بهداشت در سرتاسر کشور برگزار می‌شود و در انتها گواهی کمک‌های اولیه به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد.

مدارک پرستار کودک و نوزادان

گواهی دوره آموزشی مراقبت از نوزادان

مراقبت و نگهداری از نوزادان به مهارت و تجربه کافی نیاز دارد و بسیاری از والدین تازه کار فاقد مهارت‌های لازم برای مراقبت باکیفیت از نوزاد هستند. در این شرایط حضور پرستار کودکی که در از تخصص و دانش کافی در زمینه مراقبت از نوزادان برخوردار است برای والدین کمک کننده و ضروری به نظر می‌رسد. به عنوان مثال این پرستاران برای مراقبت از نوزادان مبتلا به زردی یا نوزادان نارس آموزش دیده‌اند و از تجربه کافی برخوردار هستند.

کلیه پرستاران کودک در موسسه پرستاری پرستار همراه الف تنها پس از تکمیل مدارک پرستار کودک موفق به استخدام در این مرکز شده و در لیست اعزام به منازل مشتریان قرار گرفته‌اند. به همین دلیل اگر برای مراقبت و نگهداری از فرزندان دلبندتان به کمک و حمایت فردی متخصص و باتجربه نیاز دارید مرکز پرستاری همراه الف آماده خدمت رسانی به شماست. برای دریافت این خدمات در هر ساعت از شبانه روز و ۷ روز هفته می‌توانید با همکاران ما در بخش مشاوره تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *