پرستار همراه الف
پرستار همراه الف
فهرست خدمات

پرستار همراه الف

آشنایی با مهم ترین مسئولیت های پرستار نوزاد در منزل

زمان مطالعه: 5 دقیقه

یکی از مهم ترین مواردی که باید قبل از استخدام پرستار نوزاد مورد توجه والدین قرار گیرد، آشنایی با مسئولیت های پرستار نوزاد Nanny Responsibilities  است. در واقع والدینی که به تازگی صاحب یک نوزاد شده اند در بیشتر مواقع برای ایجاد تعادل در زندگی تازه خود به دریافت کمک های تخصصی از سوی افراد با تجربه نیاز دارند.

در این شرایط نقش کلیدی پرستار نوزاد برای ایجاد آرامش و امنیت در خانواده امری اجتنناب ناپذیر است و به همین دلیل بسیاری از والدین با استخدام پرستار نوزاد این مشکل را حل می کنند. مسئولیت های پرسنار نوزاد با توجه به سن نوزاد، انتظارات والدین و موارد دیگر متغیر است که در این مقاله به بررسی مهم ترین مسئولیت های پرستار نوزاد پرداخته ایم:

پرستار همراه الف

 

مهم ترین مسئولیت های پرستار نوزاد در منزل

وظایف و مسئولیت های یک پرستار نوزاد از طیف متنوعی برخوردار است که براساس نیازهای موجود متفاوت بوده و ببه شرایط منحصر به فرد هر نوزاد و توقعات والدین بستگی دارد. همانطور که اشاره کردیم، مهم ترین مسئولیت های پرستار نوزاد یکی از مهم ترین مواردی است که والدین و پرستار کودک باید در مورد آن از قبل باید گفتگو و هماهنگ باشند. در ادامه با مهم ترین مسئولیت های پرستار نوزاد آشنا خواهید شد:

آماده کردن شیشه شیر یا تهیه غذا

یکی از مسئولیت های پرستار نوزاد آشنایی با برنامه غذایی کودک و آماده سازی شیر مصرفی نوزاد است. همچنین همگام با بزرگ تر شدن کودک مسئولیت وارد کردن تدریجی غذاهای جامد به رژیم غذایی کودک با پرستار است. بنابراین پرستار نوزاد باید درک روشنی از آلرژی های غذایی و ترجیحات خانواده در زمان آمده سازی غذاهای نوزاد داشته باشد.

حمام کردن

یکی از مهم ترین مسئولیت های پرستار نوزاد، حمام کردن نوزاد است. معمولا حمام کردن نوزاد از یک برنامه روتین روزانه یا هفتگی پیروی می کند، مگر این که نوزاد به دلایل مختلف مانند خارج شدن محتوای پوشک به حمام کردن نیاز داشته باشد.

حمام کردن نوزاد از اصول خاصی پیروی می کند که باید پرستار نوزاد بر آن مسلط باشد از جمله این که چه دمای آبی برای شستشو نوزاد بی خطر است، از چه محصولات شوینده ای می توان برای نوزاد استفاده شود و  چگونه می توان نوزاد را در ایمن ترین حالت ممکن شستشو کرد.

خواباندن نوزاد

مسلما یکی از نیازهای پایه ای هر نوزادخوابیدن است و مسئولیت آرام کردن و آماده شدن نوزاد برای یک خواب آرام برعهده پرستار است. استفاده از پستانک برای کمک به آرامش نوزاد در صورت تایید والدین انتخاب مناسبی است.

همچنین اطمینان پیدا کردن از تعادل دمای اتاق، میزان نور محیط، تمیز بودن پوشک نوزاد و راحت بودن بستر نوزاد نقش موثری در بهبود کیفیت خواب نوزاد دارد.

پرستار همراه الف

تعویض پوشک

تعویض پوشک بخش مهمی از مسئولیت های پرستار نوزاد در منزل است که باید به صورت منظم و پیگیر مورد توجه نوزاد قرار گیرد. به همین دلیل در صورتی که پرستار نوزاد تصمیم دارد که با نوزاد از منزل خارج شود، لازم است که یک بسته پوشک را با خود همراه داشته باشد. در این شرایط بدون توجه به مکانی که پرستار و نوزاد حضور دارند، پوشک نوزاد در زمان های مقرر تعویض خواهد شد و احتمال سوختگی پوست نوزاد  یا عفونت ادراری کاهش پیدا خواهد کرد.

همچنین همراه داشتن پد یا زیر انداز  تعویض نوزاد نیز در هنگام عوض کردن پوشک یک مورد ضروری است که باید همیشه مورد توجه پرستار نوزاد قرار گیرد.

مرتب کردن منزل

معمولا مراقبت از نوزاد با آشفتگی زیادی همراه است که مرتب کردن اسباب بازی های پراکنده در سرتا سر منزل تا ریختن غذا روی سطوح متغیر است. معمولاً والدین از پرستار نوزاد توقع دارند که در هنگام ورود به منزل با خانه ای مرتب و تمیز بدون هر گونه آشفتگی روبرو شوند و این وظیفه یکی از مهم ترین مسئولیت های پرستار نوزاد است.

فعالیت‌های آموزشی

از آنجایی که پرستار نوزاد  زمان زیادی را با نوزاد می گذراند بنابراین می تواند نقش موثری در ارتقای رشد جسمی، ذهنی و روانی نوزاد داشته باشد. ابنابراین نجام فعالیت های آموزشی برنامه ریزی شده متناسب با سن نوزاد یکی از مهم ترین مسئولیت های پرستار نوزاد در منزل است که باید توسط یک پرستار حرفه ای و با تجربه انجام شود.

انچام سایر کارهای منزل

براساس مسئولیت های توافق شده بین پرستار و والدین، یک پرستار نوزاد ممکن است وظیفه رسیدگی به بسیاری از کارهای خانه مانند شستشو ظروف، تمیز کردن خانه، شستن لباس ها و غیره را برعهده داشته باشند. مسلما انجام این کارها در حین مراقبت از کودک امری چالش برانگیز و پر مسئولیت است که منجر به افزایش دستمزد پرستار می شود.

 

چگونه یک پرستار بچه در حین مراقبت از نوزاد به وظایف خانه رسیدگی  کند؟

به غیر از پرورش و مراقبت از نوزاد یکی از مسئولیت های پرستار نوزاد انجام کارهای مختلف منزل است. ایجاد تعادل بین کارهای روتین منزل و مسئولیت های نوزاد تازه متولد شده در بسیاری از موارد امری  چالش برانگیز است. رعایت موارد زیر نقش موثری در کاهش مشکلات احتمالی برای انجام هر دو کار است:

 

کار کردن در هنگام خواب نوزاد

نوزادان و به خصوص نوزادان تازه متولد شده ساعات زیادی را در طول روز می خوابند که زمان مناسبی در اختیار پرستار قرار می دهد تا به مسئولیت های پرستار نوزاد در منزل رسیدگی کرده و سایر وظایف خود را به انجام برساند.

قرار دادن نوزاد در تاب

یکی از موثرترین ابزار های کمکی برای ایمن نگه داشتن نوزاد در خارج از آغوش پرستار، استفاده از یک تاب یا راکر مناسب است. تاب‌ها و راکرهای نوزاد به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حرکات آرام‌بخشی را برای کمک به آرام نگه داشتن و حواس‌پرتی نوزاد بوجود می آورند. در این شرایط پرستار فرصت کافی برای انجام مسئولیت های پرستار نوزاد در منزل دارد.

استفاده از کریر

استفاده از کریر می‌تواند به پرستاران کمک کند تا ضمن نزدیک نگه داشتن نوزاد، سایر وظایف خود را در داخل منزل به انجام برسانند. انواع متنوعی از کریز برای نوزادان وجود دارند که باید با توجه به شرایط و سن نوزاد مورد استفاده قرار گیرند.

بنابراین حال که با مسئولیت های پرستار نوزاد آشنا شده اید و برای مراقبت از فرزند دلبند خود به دریافت کمک های تخصصی از سوی افراد حرفه ای نیاز دارید، پیشنهاد ما استفاده از خدمات مرکز پرستاری پرستار همراه الف است.

کلیه کادر پرستار کودک در این مرکز، از تخصص و تجربه لازم برای مراقبت از کودکان در رده های سنی مختلف برخوردار هستند و امانت داران قابل اعتمادی برای خانواده های عزیز به حساب می آیند. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در مرکز پرستاری پرستار همراه الف تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *