پرستار همراه الف
منو موبایل

پرستار همراه الف

چگونه یک پرستار سالمند مهربان و دلسوز باشیم

زمان مطالعه: 5 دقیقه
Rate this post

با افزایش جمعیت سالمندان ، تقاضا برای دریافت خدمات مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل رو به افزایش است. در واقع، طبق مطالعات انجام شده انتظار می رود تعداد افراد 65 سال و بالاتر تا سال 2040 بیش از دو برابر شود و به 80 میلیون نفر برسد.

با توجه به اینکه افراد سالمند به دلیل شرایط جسمی و روانی به مراقبت و پرستاری نیاز خواهند شد، ضرورت پرورش پرستار سالمند مهربان و دلسوز از اهمیت ویژه ای در بهبود کیفیت زندگی سالمندان برخوردار است.

بنابراین در این مقاله به بررسی این سوال که چگونه به یک پرستار سالمند مهربان و دلسوز تبدیل شویم پرداخته ایم:

پرستار همراه الف

اهمیت استخدام پرستار سالمند در منزل

یکی از مشکلاتی که عزیزان سالخورده در هنگام پیری در منزل خود با آن روبرو می شوند، احساس انزوا و تنهایی است. مطالعات اخیر محققان نشان داده است که بیش از یک چهارم سالمندان بالای 60 سال، به نحوی انزوای اجتماعی را تجربه می کنند.

مهم ترین دلایل شکل گیری انزوا در دوران سالمندی به شامل از دست دادن همسر یا یکی از عزیزان، محدودیت های فیزیکی یا کمبود فرصت های اجتماعی مناسب سالمندان  است .

حضور یک پرستار سالمند مهربان تاثیر زیادی در بهبود کیفیت زندگی سالمندان دارد چرا که پرستار می تواند به سالمند کمک کند تا از طریق فعالیت‌هایی مانند بازی‌های رومیزی، شرکت در رویدادهای اجتماعی یا صرفاً گفت‌وگو در وعده‌های غذایی مشارکت اجتماعی بیشتری داشته باشد.

پرستار سالمند با ارائه خدمات پزشکی، غیر پزشکی، پشتیبانی اجتماعی، همراهی و همدلی به سالمند در انجام  فعالیت های روزمره زندگی یاری می رساند.

در این شرایط سالمند قادر خواهد بود که سبک زندگی مستقل خود را حفظ کند و در عین حال از خدماتی مانند خرید مواد غذایی، تهیه غذا، خانه داری، مدیریت داروها و حمل و نقل بهره مند شوند.

یک پرستار سالنمد مهربان با آموزش اصول مراقبت از سالمند به خانواده و اطرافیان سالمند، تاثیر زیادی در بهبود و ترمیم روابط سالمند با اعضای خانواده خود دارد.

مراقبت همراه مزایای زیادی برای دریافت کنندگان آن دارد، از جمله افزایش اجتماعی شدن و تحریک ذهنی، بهبود ایمنی و امنیت در محیط خانه و کاهش تنهایی. برای سالمندان، مراقبت همراه یک دوست قابل اعتماد برای به اشتراک گذاشتن وعده‌های غذایی و گفتگو، شخصی که می‌تواند در کارهای روزمره یا کارهای روزانه کمک کند، و احساس امنیت فراهم می‌کند. برای اعضای خانواده، این آرامش خاطر را فراهم می کند که از عزیزان سالخورده آنها مراقبت می شود و از زندگی لذت می برد.

چگونه یک پرستار سالمند مهربان باشیم؟

با انجام اقدامات زیر نه تنها به یک پرستار سالمند مهربان و حرفه ای تبدیل می شوید، بلکه تاثیر زیادی در آرامش و رفاه سالمند خواهید داشت:

به بهبود روابط اجتماعی سالمند کمک کنید

یکی از مزایای برخورداری سالمند از حضور پرستار سالمند، فراهم شدن بستر مناسب برای ایجاد ارتباطات اجتماعی معنادار است. اگر به عنوان یک پرستار سالمند مشغول به کار هستید لازم است از امکانات موجود برای ایجاد مکالمات جذاب، فعالیت‌های لذت‌بخش ، بازی های ذهنی استفاده کنید. در این شرایط سالمند از نظر عاطفی شرایط بهتری پیدا می کند و با دور شدن از انزوا طلبی، زندگی با کیفیت تری را تجربه خواهد کرد.

می توانید از سالنمد بپرسید از انجام چه تفریحاتی بیشتر لذت می برد؟ آیا به پیاده روی گروهی در پارک های محلی یا بازی های رومیزی و به چالش کشیدن ذهن خود علاقه می برد.

بی شک همراهی پرستار سالمند در انجام فعالیت های فوق، کمک زیادی به پر کردن شکاف بین سالمند و ارتباطات اجتماعی می کند و سالمند را از نظر ذهنی و جسمی سالم نگه می دارد.

پرستار همراه الف

 

شرایط ایمنی سالمند را فراهم می کند

حضور یک پرستار سالمند با تجربه تاثیر زیادی در ایجاد احساس امنیت و ایمنی سالمندان دارد. یکی از مهم ترین وظایف یک پرستار سالمند مهربان و وظیفه شناس این است که با بررسی منظم وضعیت ایمنی منزل سالمند، شرایط خطرساز را شناسایی کرده و اقدامات لازم برای برطرف کردن این خطرات را به عمل آورد.

بزرگترین مزیت حضور پرستار سالمند در کنار فرد سالخورده، کاهش اضطراب سالمند و آسودگی خیال اطرافیان وی است چرا که همگی از این امنیت و سلامت سالمنددر هر ساعت از شبانه روز اطمینان پیدا می کنند.

حضور یک پرستار سالمند مهربان و دلسوز، خطر سقوط احتمالی یا سایر خطرات سلامتی پیش بینی نشده را از بین می برد.

یک پرستار سالمند با تجربه با شناسایی تغییرات ظریف در رفتار سالمند، قادر به تشخیص مشکلات احتمالی و انجام اقدامات لازم در جهت کاهش عوارض است.

 

به استقلال و حریم خصوصی سالمند احترام بگذارید

برخورداری از استقلال و حفظ حریم خصوصی برای برخی از سالمندان گاهی دست نیافتنی به نظر می رسد، زیرا ممکن است به دلیل مشکلات جسمی یا روحی احتمالی بیش از پیش به حضور نزدیک اطرافیان نیاز داشته باشند.

اما استخدام یک پرستار سالمند مهربان و باتجربه به سالمند اجازه می دهد تا در حین برخورداری از خدمات مراقبتی در منزل، از درجه خاصی از استقلال لذت ببرند.

پرستار سالمند درست در مواقعی که سالمند به کمک نیاز دارد در کنار سالمند حضور پیدا کرده و نیازهای او را بدون برهم زدن حریم خصوصی وی برطرف می سازد.

یک پرستار سالمند مهربان درست مثل چشم‌ها و گوش‌های اضافی برای سالمند است و می توانند کمک های ارزشمندی در جهت رفاه سالمند به وی ارائه کند.

پرستار سالمند با ارائه خدمات پشتیبانی در انجام کارهایی مانند خرید مواد غذایی، خانه‌داری،مدیریت داروها، حمل‌ونقل، مراجعه به پزشک یا رفتن به قرار ملاقات به سالمند کمک می کند که کنترل زندگی خود را حفظ کند.

درواقع، حضور پرستار سالمند مهربان و باتجربه در کنار سالمند سبب ایجاد اعتماد به نفس کافی در سالمند  برای ادامه زندگی مستقل و با کیفیت می شود.

احساس آرامش و امنیتی که سالمند در کنار پرستار سالمند تجربه می کند، واقعا ارزشمند و حیاتی است.

 

از سالمند به صورت شایسته مراقبت کنید

بسیاری از افراد به دلیل اشتغال، تحصیل یا سایر مسئولیت های خانوادگی قادر به ارائه مراقبت های شایسته به عزیزان سالمند خودنیستند. در این شرایط حضور یک پرستار سالمند باتجربه، باعث می شود که خانواده ها با آرامش خاطر مراقبت از سالمند را به فردی متخصص و حرفه ای بسپارد.

افراد سالمند به توجه و احترام شایسته ای نیاز دارند که بی شک یک پرستار سالمند مهربان و باتجربه قادر به تامین این نیاز روحی و روانی سالمند است.

سالمند در کنار یک پرستار سالمندحرفه ای به حمایت عاطفی، کمک های فیزیکی و تحریک ذهنی مناسبی دسترسی خواهد داشت.  همه این مزایا می تواند بر کیفیت زندگی سالمندان تأثیرات مطلوبی بگذارد و به سلامتی و شادی آنها کمک کند.

برای خانواده هایی که به دنبال راه حلی عالی برای مراقبت از سالمندان هستند، استخدام یک پرستار سالمند مهربان و باتجربه یک انتخاب عالی است.

موسسه پرستاری پرستار همراه الف یکی از معتبرترین مراکز ارائه خدمات مراقبت و پرستاری از سالمند، کودک و بیمار درمنزل است که در به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمت به همشهریان گرامی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما درواحد مشاوره تماس حاصل فرمایید.