پرستار همراه الف
منو موبایل

پرستار همراه الف

6 تکنیک برای ارتباط موثر با پرستار کودک در منزل

زمان مطالعه: 5 دقیقه
Rate this post

یافتن یک پرستار کودک قابل اعتماد یکی از چالش های نگران کننده والدین شاغل و پرمشغله است. به همین دلیل معمولا والدین در شرایطی که موفق به یافتن بهترین پرستار کودک در منزل شوند، تمایل زیادی به نگه داشتن و ادامه همکاری با وی خواهند داشت. توانایی والدین در  ایجاد ارتباط موثر با پرستار کودک نقش کلیدی در تداوم همکاری طرفین دارد.

بی شک پرستاری که در مورد کلیه وظایف خود دستورالعمل های واضحی دریافت کرده باشد، خدمات با کیفیت تری ارائه خواهد کرد و برای تشخیص الویت های موجود نیازی به آزمون و خطا ندارد.  معمولا میانگین زمانی که یک پرستار کودک در کنار یک خانواده صرف می کند، حدود یک سال است. اما، اگر رابطه خوبی با پرستار کودک خود برقرار کرده باشید، ممکن است سال ها از حضور او در کنار فرزندتان بهره مند شوید!

در این مقاله با 6 نکته ضروری برای ایجاد ارتباط موثر با پرستار کودک در منزل آشنا خواهید شد.

پرستار همراه الف

با پرستار کودک با احترام و مهربانی رفتار کنید

پرستار کودک مسئولیت بسیار بزرگی برعهده دارد، زیرا در غیاب شما از فرزندتان، که بزرگترین سرمایه شماست مراقبت می کند. بنابراین بهتر است به این رابطه به عنوان ارتباط کارمند و کارفرما نگاه نکنید. اگر پرستار کودک را به عنوان بخشی از خانواده خود ببینید، او نیز صمیمانه تر در جهت انجام وظایف خود تلاش خواهد کرد. البته تداوم هر ارتباط دوستانه ایف تنها با حفظ حریم خصوصی افراد میسر است.

ویژگی شخصیتی پرستار را بشناسید

شناخت ویژگی های مختلف پرستار اهمیت ویژه ای دارد، زیرا زمینه ساز ایجاد ارتباط دوستانه تری با پرستار کودک در منزل خواهد شد. هرگز با پرستار کودک مانند یک خدمتکار که تنها مسئولیت نگهداری از کودک را برعهده دارد رفتار نکنید.

هر روز برای ایجاد یک ارتباط دوستانه و محترمانه با پرستار وقت بگذارید و به سادگی با او در مورد موضوعات مرتبط با فرزندتان مشورت کنید. بی شک رد و بدل شدن یک گفتگوی دوستانه بین پرستار و والدین در ابتدای و پایان روز ،تاثیر زیادی در شناخت ویژگی های پرستار کودک دارد. داشتن این نوع رابطه با پرستار به شما کمک می‌کند تا سطح اعتماد عمیق‌تری ایجاد کنید و تا زمانی که بیرون از خانه هستید احساس نگرانی نداشته باشید.

پرستار همراه الف

انتظارات دقیق خود را بیان کنید.

مسلما پرستار قادر به خواندن ذهن شما نیست.بنابراین لازم است از این موضوع اطمینان حاصل کنید که پرستار کودک در منزل، از انتظارات شما و مسئولیت هایی که برعهده دارد به خوبی آگاه شده باشد. بهتر است انتظارات خود را به روشی مودبانه مطرح کنید و در صورت نیاز این درخواست را به صورت مکتوب به پرستار ارائه دهید.

با این کار احتمال فراموش کردن مسئولیت هایی که به پرستار واگذار کرده اید کاهش پیدا می کند و پرستار نیز آسوده تر به انجام مسئولیت های خود خواهد پرداخت. همواره در مورد موارد زیر به صورت شفاف با پرستار گفتگو کنید

  • شماره تماس ضروری که در هنگام غیاب والدین پرستار با آنها در تماس باشد
  • شماره تماس اضطراری جایگزین در صورت عدم پاسخگویی والدین
  • ساعات خواب و بیدار شدن کودک
  • برنامه های غذایی کودک
  • سرگرمی های مناسب و قابل قبول (مانند تلویزیون، بازی های ویدیویی و غیره)
  • ارائه تنقلات مناسب (مثلاً آیا کودک اجازه خوردن بستنی دارد یا خیر)
  • رعایت نظم و انضباط منزل
  • روش آرام کردن کودک در هنگام گریه کردن
  • اسباب بازی، سرگرمی یا موسیقی مورد علاقه کودک

ارائه اطلاعات فوق سبب تسهیل روند اجرای وظایف پرستار کودک خواهد بود.

حقوق پرستار را به موقع پرداخت کنید

با توجه به این که پرستار کودک در منزل کار بسیار مهمی انجام می دهد،بنابراین باید حقوقی که شایستگی آن را دارد دریافت کنند. علاوه بر این که مبلغ حقوق پرستار باید منصفانه باشد، پرداخت به موقع این مبلغ نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به هیچ وجه در برای پرداخت دستمزد پرستار تعلل نکنید و این کار در موعد مقرر به انجام برسانید.

در صورت استخدام پرستار از مراکز ارائه خدمات پرستاری در منزل، میزان دقیق دستمزد پرستار براساس وظایف موجود تعیین می شود.تعرفه حقوق پرستار کودک در منزل هر ساله توسط شورای عالی بیمه و نظام پرستاری به این مراکز ابلاغ می شود. به همین دلیل بهتر است به جای استخدام شخصی پرستار از خدمات این مراکز استفاده کنید.

پرستار همراه الف

انعطاف پذیر باشید

هر روز پس از این که به خانه برگشتید از پرستار بپرسید که کودک امروز چگونه رفتار کرده است. انعطاف پذیری و  پذیرش  در مقابل پاسخ پرستار بسیار مهم است. ممکن است پرستار به شما  بگوید که فرزند شما یک فرشته کوچک است یا  از مشکلاتی که با کودک داشته اند صحبت کنند.

هرگز در مقابل پرستار کودک در منزل کودک حالت تدافعی نگیرید و به صورت کامل به صحبت های پرستار گوش فرا دهید. برای اینکه کودک و پرستار  رابطه ای دوستانه و طولانی مدت داشته باشند، لازم است به پرستار کمک کنید که تا علت رفتارهای کودک را درک کند. در این شرایط پرستار قادر خواهد بود که عکس العمل های مناسب تری در مقابل رفتارهای کودک داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که پرستار برای شناخت کودک به زمان کافی نیاز دارد و سریع ترین راه برای کمک به پرستار، صداقت شما در مورد بیان زوایای رفتاری کودک است.

پرستار معجزه گر نیست

اگر به عنوان والدین در مدیریت عصبانیت کودک مشکل دارید، انتظار نداشته باشید که پرستار کودک یک روزه قادر به حل این مشکل باشد. اگر کودک بدخواب است و برای به خواب رفتن در زمان های مقرر مشکل دارد، توقع این که پرستار کودک دقیقا در زمانی که از او خواسته اید کودک را بخواباند، غیر منطقی است.

بسیاری از پرستاران کودک عاشق شغل خود هستند و دوست دارند که وظایف محوله را به درستی به انجام برسانند . اما اگر قرار است که کودک ساعت 8 شب بخوابد اما در ساعت  ۹ هنوز بیدار  است، مطمین باشید که پرستار نیز از این موضوع ناراحت است، اما موفق نشده است که کودک را در آن زمان بخواباند. (البته اگر پرستار از این موضوع نگران نباشد و برای حل آن تصمیمی نداشته باشد پس این یک علامت هشدار است که باید به فکر پرستار جایگزین باشید)

 

در صورت دنبال کردن دستورالعمل های فوق، ممکن است موفق شوید که سال ها از همراهی پرستار قابل اعتماد خود بهره مند شوید.

اما، به خاطر داشته باشید که گاهی ممکن است پرستار کودک در منزل به دلایل شخصی مانند تحصیل، مهاجرت یا سایر امور قادر به ادامه همکاری با شما نباشد.

در این شرایط یافتن پرستار جایگزین مناسب را به مشاوران مرکز پرستاری مورد اعتماد خود بسپارید و بر نکات مهم تر تمرکز کنید . مرکز پرستاری همراه الف با برخورداری از تیم حرفه ای و مجرب به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات تخصصی به کودکان، سالمندن و بیماران است. مراقبت از عزیزان خود را باخیالی آسوده به تیم حرفه ای ما بسپارید.