پرستار همراه الف
پرستار همراه الف
فهرست خدمات

پرستار همراه الف

چگونه یک پرستار کودک قابل اعتماد پیدا کنیم

زمان مطالعه: 5 دقیقه

امروزه بسیاری از کشورهای جهان با کمبود نیروی متخصص انسانی به خصوص پرستار کودک روبرو هستند. پرستار کودک باید درکنار دانش و مهارت های تخصصی به ویژگی های اخلاقی خاصی مجهز باشد که مهم ترین آن قابل اعتماد بودن است.

معمولا والدین مسئولیت مراقبت از فرزندان خود را به پرستاری می سپارند که برای آنها قابل اعتمادباشد. اما سوالی که مطرح می شود این است که چگونه یک پرستار کودک قابل اعتماد پیدا کنیم؟

برای پاسخ به این سوال لازم است با ویژگی هایی یک پرستار کودک قابل اعتماد آشنا شوید تا در هنگام استخدام پرستار به دنبال یافتن این ویژگی های باشید.

والدینی که به پرستار فرزندشان اعتماد کافی دارند، با احساس آرامش بیشتری فرزند خود را به پرستار می سپارند و به تصمیمات پرستار در هنگام مراقبت از کودک اطمیان بیشتری دارند.

 

پرستار همراه الف

توانایی برقراری ارتباط با کودک

بهترین اقدام پیش از استخدام رسمی پرستار کودک این است که پس از بررسی مدارک و سوابق، اجازه دهید که کودک و پرستار در طی یک یا چند جلسه با یکدیگر ملاقات داشته باشند.

در این شرایط قادر خواهید بود که میزان توانایی پرستار در برقرار ارتباط با کودک را مورد سنجش قرار دهید و در صورت مشاهده علایم رضایت و آرامش کودک در کنار پرستار اقدام به انعقاد قرار داد همکاری کنید.

البته ممکن است کودک و پرستار برای ایجاد اعتماد و علاقه به زمان بیشتری نیاز داشته باشند اما از توانایی پرستار در جلب اعتماد و علاقه کودک از همان ابتدا قابل تشخیص است.

گاهی اوقات ممکن است پرستار کودک از مدارک تحصیلی ممتاری برخوردار باشد اما از وقت گذرانی با کودک لذت نبرد و یا قادر به ایجاد ارتباط موثر با کودکان نباشد، در این صورت لازم است از انتخاب این پرستار صرف نظر کرده و به دنبال یافتن گزینه های بهتری برای مراقبت از فرزند خود باشید.

خلاقیت در حل مشکلات

یک پرستار کودک قابل اعتماد در هنگام روبرویی با مشکلات قادر است با استفاده از راه حل های خلاقانه مشکلات بوجود آمده را حل و فصل کند. به عنوان والدین به این نکته توجه کنید که آیا پرستار برای حل مشکلات تربیتی کودک از شما مشاوره دریافت می کند و یا پیشنهاداتی برای رفع چالش های موجود دارد یا خیر؟ در واقع ابتکار عمل و همکاری پرستار با والدین نشان می دهد که این فرد برای انجام وظایف خود تعهد زیادی احساس می کند و از هیچ موضوعی به سادگی عبور نخواهد کرد.

پرستار همراه الف

پایبندی به برنامه زمانی

توجه به زمان بندی و احترام به وقت دیگران یکی از مهم ترین خصایص یک پرستار کودک قابل اعتماد است. یک پرستار کودک با وجدان همیشه به موقع در محل کار خود حاضر می شود و اگر به هر دلیلی دچار تاخیر شود، حتما به والدین اطلاع رسانی خواهد کرد.

در این شرایط والدین نیز موظف هستند تا در زمان مقرر در منزل حضور پیدا کنند و در صورت تاخیر با پرستار هماهنگی های لازم را به عمل آوردند. در شرایطی که پرستار بیشتر از زمان مقرر در محل کار حضور پیدا کند مشمول دریافت اضافه کار خواهد بود و لازم است در محاسبه مبلغ دستمزد به پرستار پرداخت شود.

در این شرایط والدین و پرستار کودک با ایجاد اعتماد و احترام متقابل همکاری طولانی و بدون حاشیه ای را با یکدیگر تجربه خواهند کرد.

ارائه گزارش به والدین

یک پرستار کودک قابل اعتماد در انجام وظایف خود بسیار جدی و پیگیر است و با ارائه گزارش های روزانه، هفتگی یاماهانه والدین را از اقدامات و فعالیت های انجام شده آگاه می سازد.

ارائه گزارش به والدین باعث می شود تا والدین بیش از پیش در جریان وضعیت جسمی و روانی فرزند خود قرار گیرند و در صورت بروز مشکلات کوچک یا بزرگ به دنبال یافتن راه حل های تخصصی باشند.

 

حفظ نظافت کودک

معمولا پرستار کودک قابل اعتماد هرگز کودک و خانه را به صورت آشفته و به هم ریخته به شما تحویل نخواهد داد. حفظ نظافت نشانه وظیفه شناسی پرستار کودک است. البته معمولا والدین از پرستار کودک توقع ندارد که زمان زیادی راصرف مرتب کردن خانه کند و از کودک غافل شود اما لازم است پرستار هر گونه آشفتگی منزل که مربوط به کودک را مرتب سازی کند .

از سویی دیگر استحمام و نظافت کودک یکی از مهم ترین وظایف پرستار کودک است باید در طی یک برنامه منظم و رعایت کلیه اصول ایمنی انجام شود.

پرستار همراه الف

حفظ امنیت کودک

در واقع حفظ امنیت و سلامت جسمی و روانی کودک در داخل و خارج از منزل، مهم ترین وظیفه یک پرستار کودک قابل اعتماد است.

مطمئناً پیشگیری از تمام حوادث احتمالی امکان پذیر نیست، اما یک پرستار کودک قابل اعتماد موظف است که با شناسایی اماکن و وسایلی که احتمال آسیب زدن به کودک را دارد نسبت به امن کردن محیط نگهداری کودک اقدام کند.

به عنوان مثال این موضوع که پرستار کودک باید قبل از هل دادن کالسکه به آن طرف خیابان به هر دو طرف نگاه کند یا کودک را در زمین بازی به دقت زیر نظر داشته باشد برای حفظ امنیت کودک ضروری است.

ذکر این نکته ضروری است اگر پرستار کودک شما موظف به رانندگی و رساندن کودک به مدرسه است باید قبل از این که کودک را به او بسپارید در اسرع وقت مهارت رانندگی او را ارزیابی کنید. مسلما مشاهده گواهینامه رانندگی به منزله مهارت و تسلط پرستار کودک در رانندگی نیست و این موضوع تنها با مشاهده حضوری قابل ارزیابی است.

 

توانایی آمورش به کودک

هر پرستار کودک از مهارت ویژه ای برخوردار است که براساس همین توانایی ها مورد ارزیابی و استخدام قرار می گیرد، به عنوان مثال توانایی آموزش زیان خارجی یا نواختن ساز جزو مهارت هایی است که ممکن است برای برخی از والدین یک اولویت باشد.

به هر ترتیب پرستار کودک قابل اعتماد فردی است که در آموزش مهارت های مورد نظر والدین( با توجه به گروه سنی کودک) از مهارت و توانایی و خاصی برخوردار باشد.

اجرای دستورالعمل های استاندارد برای آموزش مهارت اولیه یا تکالیف مدرسه به کودک باعث می شود که کودک در حساس ترین مراحل رشد ذهنی  تحت آموزش های مناسب قرار گیرد.

شرکت پرستاری پرستار همراه الف با برخورداری از کادر پرستاری و مراقبتی حرفه ای و مجرب آماده ارائه خدمات تخصصی به کودکان، سالمندان و بیماران گرامی است.

مراقبت از فرزندان خود را به پرستار کودک قابل اعتماد این مرکز بسپارید و با خیالی آسوده به سایر زوایای زندگی متمرکز شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *