پرستار همراه الف
پرستار همراه الف
فهرست خدمات

پرستار همراه الف

استخدام پرستار مناسب برای کودک با نیازهای خاص

زمان مطالعه: 4 دقیقه

برای بسیاری از والدین، استخدام یک پرستار مناسب برای کودک بانیازهای خاص امری دلهره آور است، زیرا نه تنها توانایی های تخصصی فرد باید مورد توجه قرار گیرد، برخورداری پرستار از شفقت، صبر و تجربه کافی نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله به بررسی نکات مهمی که باید در هنگام استخدام پرستار مناسب برای کودک با نیازهای خاص مورد توجه قرار گیرد، پرداخته ایم:

پرستار همراه الف

.

۱. استخدام پرستار کودک توسط مراکز مجاز

گاهی اوقات والدین در هنگام استخدام پرستار کودک از روش های نامناسبی استفاده می کنند که ممکن است سبب وارد شدن آسیب های جسمی و روانی شدید به فرزندان شود.

یکی از این روش های نادرست،  استخدام افراد ناشناس و بی تجربه در ازای حقوق کمتر،برای مراقبت از کودک در منزل است. با این که ممکن است این فرد از سوی یکی از آشنایان معرفی شده باشند، اما باز هم اطلاعات جامعی از وضعیت حرفه ای و تجربی او در دست نخواهد بود.

اما روش های امن تری هم برای استخدام پرستار مناسب برای کودک با نیازهای خاص وجود دارد و آن هم استخدام پرستار کودک توسط آژانس های ارائه کننده خدمات پرستاری در منزل است.

با این که ممکن است هزینه استخدام پرستار کودک در این روش اندکی بیشتر از حالت قبل باشد، اما کلیه سوابق هویتی، حرفه ای و تخصصی فرد مورد بررسی و گزینش قرار گرفته است و نکته مبهمی در این خصوص وجود نخواهد داشت.

مسلما پرداخت این هزینه اضافی، در ازای سلامت و امنیت کودک بسیار ناچیر است. یکی دیگر از مزیت های استخدام پرستار از سوی مراکز مجاز این است که در صورت ترک کار توسط پرستار، بلافاصله امکان جایگزین کردن یک پرستار مناسب وجود دارد.

پرستار همراه الف

۲- تهیه فهرستی از خدمات مورد نیاز

قبل از استخدام پرستاری کودک لازم است بر اساس نیازهای موجود، یک برنامه مراقبتی دقیق و منظم تهیه و تنطیم کنید. در واقع با تهیه لیستی از نیازهای کودک به راحتی می توانید پرستار را در جریان شرایط و خدمات مورد نیاز قرار دهید.

به عنوان مثال، آگاهی پرستار از غذاهای مجاز و غیر مجاز برای کودک، زمان ویزیت های پزشک یا جلسات درمانی دوره ای، مقدار و زمان داروهای مصرفی و غیره  …همگی از اهمیت زیادی در حفظ سلامت و امنیت کودک برخور دار هستند.

اگر پرستار کودک باید در کنار مراقبت از کودک، کارهایی را در منزل انجام دهد از جمله آشپزی یا نظافت حتما این موارد را نیز در برنامه تنظیم شده بگنجانید تا پرستاری از کلیه خدمات مورد انتظار آگاهی داشته باشد.

در این شرایط، پرستار با امضای قرار داد موردتوافق از سوی طرفین، کلیه مسئولیت های مورد درخواست شما را پذیرفته و مسلما مشکلی در مورد انجام هر یک از موارد مورد درخواست نخواهد داشت.

پرستار همراه الف

۳. توانایی برقراری ارتباط با کودک، والدین و تیم درمانی کودک

یکی از مهم ترین وظایف یک پرستار مناسب برای کودک با نیازهایی خاص، توانایی و مهارت لازم برای برقراری ارتباط با کودک است. براساس تحقیقات انجام شده، کودکانی که از لحاظ عاطفی با پرستار خود ارتباط برقرار می کنند، همکاری بیشتری برای انجام امور روزمره نشان می دهند.

همچنین یک پرستار کودک باید با والدین ارتباط مستمر و مداومی داشته باشد و والدین را در جریان کوچکترین موارد مرتبط با کودک قرار دهد. بهترین حالت برای ایجاد ارتباط بین پرستار کودک و والدین، برنامه ریزی برای برقراری جلسات گزارش دهی است.

در این شرایط پرستار والدین در یک زمان مناسب دور یک دیگر جمع شده و آخرین گزارشات مرتبط با وضعیت جسمی و روانی کودک را مورد بررسی قرار می دهند و در صورت لزوم برای حل مشکلات موجود به دنبال یک راه حل مشترک خواهند بود.

البته ارائه گزارش های مستند در مورد آخرین تغییرات جسمی و روانی کودک به تیم درمانی نیز یکی دیگر از مسئولیت های پرستار کودک است. زیرا در این شرایط پزشک برای تنظیم داروها و تغییر احتمالی روش درمانی کودک از اطلاعات کافی برخوردار خواهد بود.

برای بررسی توانایی های برقراری ارتباط پرستار بهتر است قبل از استخدام رسمی او، یک یا دوجلسه پرستار را با کودک تنها بگذارید و از دور روش ارتباط برقرار کردن پرستار را با کودک مورد ارزیابی قرار دهید.

پرستار همراه الف

۴. به احساسات کودک توجه کنید

گاهی اوقات، پرستار کودک از مدارک تخصصی و تجربه کافی برای مراقبت از کودک برخوردار است، اما ممکن است والدین متوجه این موضوع شوند که کودک در کنار پرستار به اندازه کافی احساس راحتی نمی کند و علائم ناآرامی را نشان می دهد.

در این شرایط، بهتر است به احساسات کودک توجه کافی داشته باشد و تنها به دلیل مدارک و تجربه پرستار، بدون در نظر گرفتن احساسات کودک اقدام به استخدام پرستار نکنید.

بنابراین در صورت مشاهده علائم نارضایتی کودک، از استخدام این پرستار اجتناب کرده و با مرکز اعزام کننده پرستار در منزل تماس گرفته و درخواست اعزام نیروی جایگزین را مطرح کنید.

 

بنابراین با این که فرآیند استخدام پرستار مناسب برای کودک با نیازهای خاص امری پیچیده و نگران کننده است، اما در صورت استخدام پرستار از مراکز مجاز و معتبری مانند مرکز پرستاری پرستار همراه الف، بسیاری از نگرانی های والدین از بین خواهد رفت.

مرکز پرستاری پرستار همراه الف  یکی از معتبرترین مراکز ارائه کننده خدمات پرستاری از کودک، پرستاری از سالمند، پرستاری از بیمار در منزل است که از سوابق درخشانی در این عرصه برخوردار است.

کادر مجرب و متخصص این مرکز در هر ساعت از شبانه روز، آماده ارائه خدمات درمانی و مراقبتی به شما هستند. بنابراین برای برخورداری از این خدمات با همکاران ما در واحد مشاوره تماس حاصل فرمایید و در اسرع وقت، خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *