پرستار همراه الف
پرستار همراه الف
فهرست خدمات

پرستار همراه الف

روش های مقابله با تنبلی در سالمندان

زمان مطالعه: 5 دقیقه

با بالارفتن سن، مشکل تنبلی در سالمندان Lazy Elderly به شایع تبدیل می شود. این مشکل حتی فعال ترین افراد را در دوران سالمندی تحت تاثیر قرار می دهد. همانطور که می دانید، ورود به دوران سالمندی برای بسیاری از افراد با کمبود انرژی و بروز بیماری های جسمی و روانی توام است.

اگر به عنوان پرستار سالمند یا یکی از اعضای خانواده، مسئولیت مراقبت از فرد سالمندی را به عهده دارید،بهتر است در این شرایط سالمند را درک کنید و به جای سرزنش آنها، به دنبال یافتن راه حل مناسب برای مقابله با تنبلی در سالمندان باشید.

این مقاله به بررسی راهکارهای مختلف برای مقابله با تنبلی در سالمندان پرداخته ایم بنابراین اگر تمایل دارید بیاموزید که چگونه زندگی را برای سالمندان دلپذیر تر کنید، این نکات ارزشمند را به کار بگیرید.

پرستار همراه الف

ارائه پشتیانی روانی به سالمند

همانطور که می دانید، سالمندن تنبل نیستند بلکه کهولت سن باعث بروز تنبلی در سالمندان می شود. تصور کنید که به صورت مدام از کمردرد یا مشکلات مفاصل رنج ببرید، قطعاً در این شرایط از هر فعالیتی و تحرکی که سبب تحریک دردهای فیزیکی شما شود دوری خواهید کرد.

با این حال، این بدان معنا نیست که سالمند باید زندگی بی تحرک و ساکنی را در پیش بگیرید. در واقع سالمندان با ایجاد تغییرات سازنده در برخی از جنبه‌های سبک زندگی و تفکر خود می توانند بر این مشکل غلبه پیدا کنند.

البته ایجاد تغییرات رفتاری در افراد سالمندی که سال ها به یک سبک خاص زندگی عادت کرده اند، امری دشوار است اما هنوز امکان پذیر است.

تا زمانی که به عنوان پرستار سالمند یا عضوی از خانواده از دریچه عشق و همدردی با  سالمند رفتار کنید، رفتار سالمند نیز با شما توام با سازگاری و انعطاف خواهد بود.

بسیاری از افراد ناشی و کم صبر، در این شرایط سالمند را سرزنش می کنند و با رفتار نامناسبی با آنها دارند. باید بدانید که این نوع رفتار نه تنها وضعیت را بهتر نمی کند بلکه تنها ملاحظه و ملایم بودن در رویکرد رفتار با سالمند است که شما را در موقعیت برتر قرار می دهد.

اگر فرصت یا صبر کافی برای مراقبت از سالمند را در اختیار ندارید، بهترین اقدام استخدام یک پرستار سالمند متخصص و مجرب است.

آیا سالمند تمایلی به استخدام پرستار سالمند دارد؟

از آنجایی که استخدام فردی دیگر برای مراقبت از سالمند، موضوعی بسیار حساس و نگران کننده برای سالمند و اعضای خانواده او است، باید در کمال آگاهی و آرامش انجام شود.

ایده استخدام فردی غریبه برای حضور در منزل سالمند برای کمک به مسائل خصوصی وی برای بسیاری از سالمندان امری نگران کننده است و حتی ممکن است به شدت مورد عدم پذیرش قرار گیرد. برای رفع این مشکل، لازم است که این ایده را به شکلی جذاب تر و قابل قبول تر به سالمند ارائه کنید تا در درصد موفقیت شما در متقاعد کردن سالمند بالاتر برود.

برخی از سالمندان وقتی متوجه می شوند که اعضای خانواده آنها به دنبال یافتن وسایل کمکی یا پرستار سالمند هستند، سریعاً به این نتیجه می رسند که حضور آنها برای خانواده مشکل ساز شده و خود را به عنوان فردی سربار در نظر می گیرند.

با این حال، لازم است به سالمند کمک کنید که این الگوی فکری را کنار بگذارند و از این ایده سطحی فراتر بروند.

برای رفع این مشکل می توانید مزایای زندگی با حضور یک پرستار سالمند مجرب و متخصص را به سالمند یادآوری کنید و از سالمند بخواهید که با دید منطقی این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

زندگی سالمند در کنار فردی متخصص و آگاه، به او کمک می کند تا به خوبی نیازهای خود را برطرف کرده و از وضعیت جسمی و روانی مساعد تری برخوردار باشد.

در شرایطی که سالمند به این نتیجه رسید که زندگی او با استخدام یک پرستار سالمند مناسب، وضعیت بهتری پیدا می کند زمان آن رسیده است که با استفاده از منابع مناسب به دنبال یافتن یک گزینه مناسب برای پرستار سالمند باشید.

قطعاً در نظر گرفتن مبلغی به عنوان دستمزد ماهانه سالمند، با توجه به مزایای حضور پرستار در کنار سالمند ارزش این هزینه را دارد.

پرستار همراه الف

استخدام پرستار مناسب برای سالمند

استخدام یک مراقب حرفه ای و مجرب برای ارائه خدمات مراقبت و پرستاری به سالمند، گزینه ای عالی برای سالمندانی است که به دلیل مشکلات جسمی یا روانی به تنبلی رو آورده و از فکر بیرون رفتن از خانه خود بیزارند.

در حالت ایده‌آل،بهتر است که از مراکز ارائه کننده خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل استفاده کنید. این مراکز باید از مجوزهایی معتبری که از سوی مراجعی مانند وزارت بهداشت صادر شده باشد، برخوردار باشند.

توجه به سوابق فعالیت و میزان رضایت مشتریان قبلی از خدمات ارائه شده از سوی این مرکز، جزو مهم ترین عوامل تاثیر گذار در انتخاب مرکز مناسب برای استخدام پرستار مناسب برای سالمند است.

این نکته را به خاطر بسپارید که پرستار انتخاب شده باید به خوبی با شرایط منحصر به فرد سالمند سازگاری به عمل آورده و قادر به درک شرایط سالمند باشد.

به همین دلیل، همواره رضایت سالمند را در انتخاب پرستار مناسب در نظر گرفته و از استخدام پرستاری که سالمند تمایلی به حضور او ندارد اجتناب کنید.

 

منزل سالمند را ایمن و مجهز کنید

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در کاهش تنبلی در سالمندان، تجهیز و ایمن سازی منزل سالمند است تا سالمند در نهایت سلامت و امنیت قادر به تحرک و انجام فعالیت های مختلف باشد.

خوشبختانه در حال حاضر، محصولات متنوعی در بازار وجود دارد که زندگی را برای سالمندان سالم تر، امن تر، و شاداب تر می کند و زمینه بروز بی تحرکی را از سالمند دور می سازد.

ویلچر، واکر، و رمپ ها مهم ترین ابزارهای کمکی به تحرک سالمندان است که می توانید این وسایل را با مشورت با افرا متخصص برای سالمند تهیه کنید. در شرایطی که سالمند از مشکلات کمر و زانو رنج می‌برد، استفاده از ویلچر، رولاتور یا واکر می‌تواند نقش موثری در کاهش درد این افراد داشته باشد.

پرستار همراه الف

استفاده از واکر برای افرادی که به دلیل مشکلات کمر و مفاصل در هنگام راه رفتن و بالا رفتن از پله ها دچار مشکل هستند گزینه مناسبی است.

بهتر است برای انتخاب واکر به این موضوع دقت داشته باشید که از آلومینیوم سبک وزن و در عین حال محکم ساخته شده باشد و امکان استفاده راحت را فراهم می کند. به علاوه، این نوع از واکر فوق العاده قابل اعتماد است.

گاهی اوقات، افزودن رمپ به منزل سالمند می‌تواند کار را برای برخی از سالمندان بسیار آسان‌تر کند و به آنها کمک کند تا با بالا رفتن سن، راحت تر به داخل و خارج از منزل رفت و آمد داشته باشند. بهتر است از رمپ های قابل حمل و جابه جایی استفاده کنید که در همه شرایط برای سالمند قابل دسترسی باشند.

مرکز پرستاری پرستاری همراه الف، یکی از معتبرترین مراکز پرستاری و مراقبت از سالمند، کودک و بیمار در منزل است که سوابق درخشانی در این زمینه دارد.  کادر مجرب پرستار سالمند این مرکز با برخورداری از دانش کافی، در کلیه ساعات شبانه روز آماده یاری رساندن به بیماران و خانواده آنها هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در واحد مشاوره تماس حاصل فرمایید.