پرستار همراه الف
پرستار همراه الف
فهرست خدمات

پرستار همراه الف

مراقبت و پرستاری از کودک

اعزام پرستار کودک و مادر یار

نگهداری از کودک در منزل​

مرکز پرستاری پرستار همراه الف دارای مجوز رسمی با دارا بودن مادر یار و پرستار کودک آماده ارائه خدمات پرستاری از کودک ، نگهداری از کودک و مراقبت از کودک در منزل میباشد

کارشناسان ما منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند

پرستار کودک

در زندگی پرمشغله امروزی که بسیاری از والدین به‌صورت همزمان مسئولیت‌های متنوعی را در داخل و خارج از منزل بر عهده دارند، برآورده کردن نیازهای جسمی و روانی فرزندان به امری چالش‌برانگیز و نگران‌کننده تبدیل‌شده است.

در این شرایط معمولاً والدین به دلیل کمبود وقت و خستگی، عملکرد مناسبی در مراقبت و نگهداری از کودکان نخواهند داشت.

بهترین راه‌حل برای برطرف کردن این مشکل استفاده از خدمات پرستاری از کودک در منزل است. درواقع پرستار کودک، همان معجزه گری است که با حضور دلگرم‌کننده خود، نقش مهمی در کاهش بار مسئولیت والدین در مراقبت از فرزندان ایفا می کند.

از سویی دیگر، کودکانی که تحت حمایت یک پرستار باتجربه، آگاه و دلسوز قرار دارند از زندگی باکیفیت‌تری برخوردار خواهند شد.

مرکز پرستاری پرستار همراه الف  با کادری متخصص و مجرب آماده ارائه خدمات پرستاری از کودک در منزل شماست.

 

در ادامه با اهمیت نقش پرستار کودک و خدماتی که مرکز پرستار همراه ارائه می کند بیشتر آشنا خواهید شد:

پرستار کودک  کیست؟

پرستار کودک یا babysitter فردی متخصص و باتجربه در زمینه مراقبت از کودکان است که در حضور یا غیاب والدین، مسئولیت تامین سلامت و امنیت کودک را برعهده دارد.

انواع پرستار کودک در منزل

خدمات پرستار کودک در منزل براساس سطح پرستار و نیازهای منحصر به فرد هر کودک متفاوت است. اما معمول ترین تقسیم بندی پرستار درمنزل شامل موارد زیر است:

 • مادریار

مادریار نوعی پرستار کودک است که در انجام امور منزل و نگهداری فرزندان به مادران کمک می کنند. یک مادریار معمولا تجربه مادر شدن را دارد و اطلاعات خوبی برای نگهداری از کودکان در اختیار مادران بی تجربه قرار می دهد.

 • کودکیار

کودک یار یکی از انواع پرستاران کودک در منزل است که اطلاعات مناسبی در حوزه رشد و  پرورش کودکان دارد. این افراد با کسب مدرک کودکیاری و سابقه کار در مهد کودک ها از تجربه مطلوبی در مراقبت و رسیدگی به امورات کودکان برخوردار هستند.  معمولا کودکیاران علاوه بر آموزش و رشد خلاقیت کودکان، مسئولیت امور شخصی کودک مانند تغذیه یا نظافت کودک را نیز برعهده دارند.

 • روانشناس کودک

برخی از کودکان مبتلا به بیماری های ذهنی یا اختلالات رفتاری، برای درک مفاهیم به آموزش های تخصصی نیاز دارند که این کار توسط یک روانشناس کودک به بهترین شکل انجام می شود. این کودکان به دلیل تحریک پذیری زیاد، در هنگام حضور در اماکن شلوغ دچار اضطراب می شوند و بهتر است در محیط منزل تحت آموزش قرار گیرند. بی شک حضور یک روانشناس بالینی کودک در منزل بهترین گزینه برای آموزش و درمان این کودکان است.

 • پرستار آموزشی

گاهی اوقات والدین ترجیح می دهند که پرستار کودک در کنار مراقبت و نگهداری از کودک  توانایی آموزش هایی ویژه ای  مانند موسیقی یا زبان خارجی را نیز داشته باشد. در این شرایط پرستار آموزشی با حضور سودمند خود در کنار کودک، به رشد خلاقیت و توانایی های کودک کمک شایانی می کند.

وظایف پرستار کودک در منزل

 مسئولیت های پرستار بچه در منزل از طیف گسترده ای برخوردار است که براساس نیازهای منحصر به فرد هر کودک تعریف می شود.

شما در هنگام مصاحبه با پرستار کودک خود میتوانید نیازهای خود را به او اطلاع دهید و شرایط کلی نگهداری و مراقبت از کودک خود را شرح دهید و اجازه دهید تا اون در مورد این مسئولیت تصمیم گیری کند .

 اما وظایف مشترکی وجود دارد که معمولا پرستاران کودک موظف به انجام آن هستند که تعداد از این وظایف را در زیر عنوان میکنیم . 

این وظایف عبارتند از : 

پرستار کودک در منزل

مزایای حضور پرستار کودک در منزل بر کیفیت زندگی کودکان

بی شک حضور پرستار کودک علاوه بر کاهش بار مسئولیت های والدین، تاثیرات مطلوب بسیاری بر کیفیت زندگی کودکان دارد از جمله:

افزایش تعامل کودک با بزرگسالان

کودکان خردسال اکثر اطلاعاتی که درباره افراد بزرگسال دارند، از والدین و سایر اعضای خانواده مانند پدربزرگ و مادربزرگ می‌آموزند. در این شرایط کودک، فرصت چندانی برای تعامل با سایر افراد در خارج از خانواده نخواهد داشت.

 حضور پرستار کودک فرصتی مغتنم برای کودکان خردسال فراهم می آورد که با افرادی غیر خانواده تعامل داشته باشند.

 بعلاوه، اگر کودک به ملاقات و گفتگو با بزرگسالانی که جزو خانواده نیستند عادت کند، احتمال بیشتری دارد که در آینده روابط اجتماعی بهتری داشته باشد.

دریافت توجه مداوم پرستار

معمولا پرستاران در مراکز مراقبت از کودک مانند مهدکودک ها، مسئولیت مراقبت از چند کودک را به صورت همزمان برعهده دارد. در این شرایط پرستار زمان کمتری برای رسیدگی به نیازهای شخصی هر کودک خواهد داشت و کودکان نیز باید برای جلب توجه پرستار با یکدیگر رقابت کنند. اما حضور پرستار کودک در منزل سبب می شود که کودک با دریافت مراقبت های مورد نیاز در محیط خانه، آرامش بیشتری را تجربه کند. از سویی دیگر کودکانی که نیازهای ویژه ای دارند مانند مبتلایان به  اوتیسم یا کودکان بیش فعال، در محیط منزل ازتوجه مداوم  پرستار بهره مند می شوند و نیازهای جسمی و روانی آنها به خوبی برطرف می شود.

برخورداری از آسایش خانه

یکی دیگر از مزایای حضور  پرستار کودک در منزل این است که کودک می تواند در امنیت و آرامش منزل تحت مراقبت پرستار قرار گیرد. در این شرایط کودک می تواند با اسباب بازی و وسایل مورد علاقه خود بازی کند و یا در تخت خود بخوابد. بی شک کودک در محیط آشنای منزل آسایش و راحتی بیشتری را تجربه خواهد کرد.

کاهش زمان تماشای تلویزیون یا بازی کامپیوتری

براساس نظر متخصصان تماشای تلویزون برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع است و کودکان بزرگتر نیز تنها ۲ ساعت در روز مجاز به تماشای تلویزون هستند. در شرایطی که کودک تحت مراقبت یک پرستار بی تجربه یا سایر اعضای خانواده قرار گیرد ممکن است، ساعات طولانی به تماشای تلویزیون یا بازی های کامپیوتری بپردازد. طبعا این وضعیت صدمات جبران ناپذیری به مغز کودک و توانایی های ذهنی او وارد خواهد کرد.

اما یک پرستار با تجربه با استفاده از تکینک های سرگرم کننده و آموزشی پیشرفته، شرایطی را فراهم می آورد که کودک زمان کمتری را صرف تماشای تلویزیون کند و جذب فعالیت های مفیدتری شود.

یادگیری مهارت های جدید

 دوران کودکی فرصت ارزشمندی برای یادگیری مهارت های کاربردی و سودمند است. بیشتر والدین تمایل به استخدام پرستار کودکی دارند که در کنار مراقبت از فرزند دلبندشان، مهارت هایی مانند موسیقی یا زبان خارجی را نیز به او بیاموزد. پرستاران مرکز پرستار همراه الف نیز برای این دوران ارزشمند اهمیت و احترام زیادی قائلند و نهایت تلاش خود را برای بهره بردن کودک از فرصت موجود خواهند کرد.

 بی شک فرزند شما با یادگیری این مهارت ها از زندگی راحت تری در آینده برخوردار خواهد شد.  

قیمت پرستار کودک در منزل

محاسبه دقیق دستمزد پرستار کودک، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که در ادامه با مهم ترین عوامل دخیل آشنا خواهیم شد:

تعرفه پایه

 هر ساله تعرفه پایه خدمات پرستاری در منزل، توسط شورای عالی بیمه به مراکز ارائه کننده خدمات پرستاری در منزل ابلاغ می شود.

فاصله مکانی

هر چه فاصله محل زندگی پرستار از محل زندگی کودک بیشتر باشد، هزینه تردد پرستار نیز افزایش خواهد یافت. این شرایط منجر به افزایش حقوق درخواستی پرستار برای جبران هزینه های رفت و آمد می شود.

تعداد کودکان

هر چه تعداد کودکانی که باید تحت مراقبت قرار گیرند بیشتر باشد، مسلما مسئولیت های  پرستار نیز افزایش خواهد یافت و این موضوع سبب افزایش دستمزد پرستار خواهد شد.

سن کودکان

نوزادان و کودکان خردسال به شدت به کمک پرستار وابسته هستند و به مراقبت های دایمی نیاز دارند بنابراین زمان و انرژی بیشتری از پرستار خواهند گرفت که این موضوع بر میزان دستمزد پرستار تاثیر گذار است.  

تجربه پرستار

تجارب ارزشمندی که پرستار در طول سال های متمادی بدست آورده سبب ارائه خدمات باکیفیت تری به کودکان می شود و بالطبع منجر به افزایش دستمزد پرستار خواهد شد.

تحصیلات پرستار

پرستاری که از تحصیلات مرتبط با مراقبت و نگهداری از کودکان برخورداراست تاثیر بسیار مطلوبی بر بهبود کیفیت زندگی کودک دارد و میزان دستمزد او نیز بالاتر از سایر پرستاران خواهد بود. 

آیا پرستاران مرکز پرستار همراه الف در ایام تعطیل سال نیز فعالیت دارند؟

 یکی از مهم ترین گزینه های انتخاب پرستار کودک مناسب، در دسترس بودن پرستار در ایام تعطیل سال است.

خوشبختانه پرستاران مرکز پرستار همراه الف در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند. در این شرایط والدینی که در ایام تعطیل سال نیز به کمک وحضور پرستار کودک نیاز دارند، در سریع ترین زمان ممکن از این خدمات بهره مند خواهند شد.  

البته حضور پرستار در روزهای تعطیل، سبب افزایش میزان دستمزد دریافتی او خواهد شد.

پرستار نوزاد در منزل

تولد یک نوزاد، یکی از  بهترین اتفاقات ممکن برای هر خانواده ای است. اما گاهی این اتفاق شیرین، برای والدین بی تجربه، نگران کننده و دشوار خواهد بود و با چالش های زیادی همراه می شود.

 معمولا مادران پس از تولد نوزاد، به دلیل استرس، بی خوابی و ضعف ناشی از زایمان به شدت به کمک دیگران نیاز دارند.

در این شرایط حضور یک پرستار نوزاد باتجربه و آموزش دیده، به منزله فرشته ی نگهبانی خواهد بود که به یاری مادر آمده است.

پرستاران نوزاد که عموما با نام مادریار شناخته می شوند یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای مراقبت از نوزاد و مادر است.

وظایف پرستار نوزاد در منزل عمدتا شامل موارد زیر باشد:

 • مراقبت از نوزاد در تمام ساعات شبانه روز مخصوصا در طی شب
 • حمام کردن نوزاد
 • تعویض به موقع پوشک
 • خواباندن نوزاد
 • آرام کردن نوزاد در هنگام گریه
 • پایش سلامت نوزاد مانند نمودار رشد، وزن نوزاد
 • حمایت و آموزش مادران در دوران شیردهی
 • مراقبت از مادر پس از زایمان
 • رسیدگی به امور روزمره سایر فرزندان
 • بازی با کودک از طریق روش های خلاقانه
 • تغذیه کودک با شیر مادر یا شیر خشک
 • راهنمایی مادر برای آرامش بخشیدن به نوزاد
 • مرتب کردن اتاق کودک
 • حفظ بهداشت محل بند ناف و ختنه
 • شستشوی و ضدعفونی ظروف و البسه کودک
 • گردش روزانه نوزاد در هوای آزاد
 • کمک به انجام امور منزل
 • راهنمایی والدین برای تهیه اسباب بازی های مناسب نوزدان
 • نظارت و مدیریت مصرف داورهای تجویز شده توسط پزشک
 • آشنایی با روش های شروع غذای جامد برای کودکان

البته نوزادان نارس و یا مبتلا به زردی به رسیدگی های تخصصی و پیشرفته ای نیاز دارند که لازم است توسط یک پرستار متخصص  NICU  ارائه شود.

مناطق تحت پوشش مرکز پرستاری پرستار همراه الف

مرکز پرستاری پرستار همراه الف یکی از معتبرترین مراکز ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری درمنزل است که کلیه مناطق استان تهران و البرز را تحت پوشش قرار داده است. بنابراین در هر منطقه از این دو کلان شهر که ساکن هستید تنها یک تماس با خدمات باکیفیت ما فاصله دارید.

پرستار کودک در تهران

این مرکز همواره در تلاش است تا با گسترش مناطق تحت پوشش، خدمات درمانی ومراقبتی با کیفیتی را در اختیار سالمندان، کودکان و بیماران قرار دهد. خدمات این مرکز برای والدینی که به دنبال پرستار کودک در تهران هستند بسیار راهگشا و کمک کننده است. پرستاران این مرکز آمادگی دارند در کلیه ساعات شبانه روز، مسئولیت مراقبت و نگهداری از فرزندن شما را برعهده بگیرند.

شیفت های کاری پرستار کودک در منزل

عموما ساعات حضور پرستار کودک در منزل به توافق با والدین کودک بستگی دارد اما عموما این شیفت ها از یک قانون کلی تبعیت می کنند

شیفت روزانه

شیفت شبانه

شیفت شبانه روزی یا ۲۴ ساعته

این شیفت ها ممکن است به صورت مقطعی یا دایمی ارائه شود که براساس نیازهای کودک متفاوت است.

پرستار نیمه وقت کودک

گاهی ممکن است والدین تنها در روزهای محدودی از هفته یا ساعات مشخصی از روز، به حضور پرستار نیاز داشته باشند. در این شرایط استفاده از خدمات پرستار نیمه وقت کودک بهترین گزینه برای انتخاب است زیرا فرصت مناسبی در اختیار والدین قرار می دهد تا بدون نگرانی به انجام سایر مسئولیت ها یاعلایق خود بپردازند.  

استخدام پرستار در منزل

معمولا والدین برای یافتن پرستار کودک از دو روش استفاده می کنند:

 • استخدام پرستار کودک به صورت شخصی
 • استخدام پرستار کودک از طریق مراکز ارائه خدمات پرستاری از کودک در منزل

که در ادامه با ویژگی های هر روش آشنا خواهیم شد:

استخدام پرستار کودک به روش شخصی

در این روش والدین برای یافتن پرستار کودک دلخواه، شخصا اقدام می کنند و برای این کار به تحقیق و پرس و جو می پردازند. معرفی از سوی آشنایان، آگهی خیابانی یا آگهی در سایت های غیر معتبر اینترنتی از جمله روش های استفاده شده توسط والدین است. این روش با معایب بسیاری همراه است زیرا بررسی سوابق گذشته پرستار، صرفا محدود به اطلاعاتی می شود که پرستار در اختیار کارفرما قرار می دهد. تجربه نشان داده است که این روش با خطرات فراوانی برای سلامت و امنیت کودک همراه است.     

استخدام پرستار کودک از طریق مراکز ارائه خدمات پرستاری در منزل

در این روش والدین با مراجعه حضوری یا آنلاین به یک مرکز پرستاری در منزل که از مجوزهای مراجع ذی صلاح برخوردار است، برای استخدام پرستار کودک استفاده می کنند. کلیه مدارک و سوابق پرستاران توسط این مراکز مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته و دیگر نیازی نیست که والدین شخصا به تحقیق بپردازند.

چرا مرکز پرستار همراه الف بهترین گزینه برای اتنخاب است

مرکز پرستاری پرستار همراه الف یکی از خوشنام ترین مراکز ارائه خدمات پرستاری از کودکان در منزل است با اخذ مجوزهای لازم و سال ها تجربه ارزشمند به حضور درخشان خود درکنار مشتریان گرامی میبالد.

اگر به دنبال استخدام یک پرستار متعهد، متخصص و حرفه ای هستید که تمام نیازهای کودک شما را به نحو احسن برطرف کند با مرکز پرستار همراه تماس بگیرید.

کلیه پرستاران این مرکز پس از طی مراحل مختلف گزینش موفق به استخدام شده اند و صلاحیت آنها از هر جهت مورد تایید ما است.

وجود سطوح مختلف پرستار کودک با شیفت های کاری متنوع، شرایطی را بوجود می آورد که رضایت والدین در سلیقه های مختلف تامین شود.

اگر در خارج از منزل اشتغال دارید مطمین باشید که در صورت استخدام پرستاران این مرکز، در هنگام بازگشت به منزل با صورت سرحال و خندان فرزندان خود روبرو خواهید شد.

مراقبت از فرزندان دلبند خود را با اطمینان و اعتماد کافی به پرستاران حرفه ای این مرکز بسپارید.

نظرات و سوالات شما عزیزان

1 نظر ارسال شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *